Tomáš Matonoha - RSS Feed

Tomáš Matonoha - fotoblog


Králící

O webu

Ovládání

Fotoblog umožňuje na výběr ze dvou stylů - tmavý a světlý. Styly si můžete změnit kliknutím na příslušné tlačítko v pravém horním rohu každé stránky. K dispozici je rovněž tlačítko RSS fotografií.

Při prohlížení jednotlivých fotografií můžete posouvat mezi fotografiemi vpřed a vzad pomocí kliknutí na příslušnou polovinu obrázku. K dispozici jsou také informace o obrázku, které se zobrazí po kliknutí na odkaz Informace nad fotografií.

K využití těchto funkcí je nutné mít aktivní JavaScript a povolené Cookies. Prohlížení fotografií je však možné i bez těchto možností.

Vznik

Fotografuji od roku 2004 a časem jsem chtěl někde prezentovat mé podařené snímky. Fotoblog byl tou dobrou cestou. Nejdříve byl součástí webu www.dum-mlhy.com/, později jsem ale vytvořil nový design. Umístil jsem ho na své samostatné místo a nyní je součástí webu www.matonoha.cz.

O mně

Více o mně a mých zálibách najdete na mém osobním webu www.matonoha.cz.

Technika

Do roku 2009 jsem fotil kompaktním digitálním fotoaparátem Canon PowerShot A80. Poté ho vystřídal novější typ Canon PowerShot A590 IS. Láká mě ale klasická tvorba a později jsem se dostal k analogové zrcadlovce Praktica MTL 5. Časem jsem si sehnal věci k výrobě černobílých fotografií. Od té doby se nepravidelně proměňuje naše koupelna ve fotokomoru. Proces výroby černobílé fotografie je velmi zajímavý a doporučoval bych každému vidět průběh vzniku fotografie. Pocity při vznikající kresbě na fotopapíře ve vývojce jsou na počítači nenapodobitelné. Nyní fotím většinou se zrcadlovkou Praktica BC1, ke které mám různé objektivy a bohaté příslušenství.

Autorská práva

Tento web a jeho veškerý obsah podléhá autorskému právu. Užití jakékoliv části webu nebo fotografií pro jakékoliv účely je zakázáno bez souhlasu autora.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, připomínku či pochvalu, kontaktujte mne.

Další doporučené weby

Tvorba webových stránek
Prodej korálků
Svatý Kopeček u Olomouce
Makrofotografie
Osobní stránky - cestování, fotografování, ...

Odkazy